دستور جدید دونالد ترامپ : 15 هزار دلار بدهید تا وارد آمریکا شوید!

به گزارش خبرگزاری رویترز،رئیس جمهور کنونی ایالات متحده روز دوشنبه یک فرمان جدید و موقت صادر کرد که به موجب آن اتباع ایران و شماری از کشورهای آسیایی و آفریقایی که به عنوان گردشگر یا مسافر تجاری به ایالات متحده سفر می‌کنند، ملزم هستند که اوراق قرضه ای به ارزش 15هزار دلار برای بازدید از این کشور بپردازند.

وزارت خارجه آمریکا وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این فرمان نهایی و موقت که از 24 دسامبر 2020 تا 24 ژانویه 2021 به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، کشورهایی را در برمی گیرد که اتباع آنها دارای بالاترین میزان روادیدهای بی-2 برای گردشگران و روادیدهای بی -1 برای مسافران تجاری با اقامت بیش از مدت معین هستند.

دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته، برنامه آزمایشی شش ماهه با هدف آزمایش امکان جمع آوری چنین وثیقه‌هایی انجام می‌شود و به عنوان یک بازدارنده دیپلماتیک برای جلوگیری از ماندن بیش از حد دارندگان ویزاهای تجاری و توریستی اجرایی می‌شود.

ترامپ در طول چهار سال ریاست جمهوری خود اعمال محدودیت‌ها علیه مهاجرت را در راس کار خود قرار داده است. جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا اما وعده داده که بسیاری از سیاست‌های مهاجرتی دولت قبل را معکوس کند و تغییر دهد اما این تغییرات ممکن است چندین ماه یا حتی چندین سال زمان ببرد.

وثیقه به ماموران کنسولگری آمریکا اجازه می‌دهد تا توریست‌ها و مسافران تجاری را از کشورهایی که میزان اقامت بیش از حد آنها در 2019، 10 درصد یا بیشتر بوده به پرداخت وثیقه قابل استرداد 5 هزار، ‌10هزار و یا 15هزار دلاری مجبور کنند.

24 کشور از جمله 15 کشور آفریقایی در این فهرست قرار دارد.

ماموران کنسولی آمریکا از این الزام جدید بسیار ناراضی هستند چون به گفته وزارت خارجه این کشور، روند رسیدگی به وثیقه‌ها از سوی مسافران خارجی دست و پاگیر و وقت گیر است.

کشورهایی که گردشگران و مسافران تجاری آنها مشمول این وثیقه می‌شوند از جمهوری دموکراتیک کنگو، لیبریا،‌ جمهوری چاد، سودان، آنگولا، بروندی، جیبوتی و اریتره هستند. سایر کشورها نیز افغانستان، بوتان، ایران، سوریه، لائوس و یمن هستند.

پایان خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.