سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

با توجه به شیوع بیماری کرونا به صورت گسترده و جهانی، مشمولانی که دارای معافیت تحصیلی خارج از کشور، مجوز خروج موقت و یا مقیم خارج از کشور می باشند و به دلیل لغو پروازهای خارجی و قرنطینه های صورت گرفته از سوی برخی کشورها با مشکل مواجه شده اند، از تسهیلات مصوب ستاد کل نیروهای مسلح که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا ارائه می گردد، بهره مند می شوند.

آن دسته از مشمولان غایبی که بیش از سه سال در خارج از کشور اقامت داشته اند و براساس مقررات تردد ایرانیان مقیم خارج ازکشور، از سالی دوبار تردد و در مجموع به مدت سه ماه اقامت استفاده کرده اند و در حال حاضر مدت حضور آنان درکشور بیش از سه ماه شده است، بدون هیچ گونه نگرانی می توانند پس از بهبود شرایط از کشور خارج شوند.


ضمنا برابر جدیدترین تصمیم ستاد کل نیروهای مسلح مقرر شد کلیه مشمولان غایب مقیم خارج از کشور که کمتر از سه سال اقامت دارند نیز با توجه به شیوع بیماری کرونا می توانند با هماهنگی به عمل آمده، برای یک مرتبه مجوز تردد دریافت و با تایید وزارت امور خارجه بدون هیچ گونه نگرانی از کشور خارج شوند.


کلیه مشمولانی که با مجوز سازمان وظیفه عمومی ناجا در دانشگاه های خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند و برای دیدار با خانواده به کشور وارد شده اند و به دلیل شیوع بیماری کرونا و لغو پروازها، شرایط بازگشت نداشته اند، محدودیت های زمانی قبلی تردد لغو و این دسته از مشمولان نیز می توانند پس از بهبود شرایط به کشور محل تحصیل خود بازگردند.

مشمولانی که با مجوز خروج موقت برای سفرهای تفریحی، علمی و … از کشور خارج و موفق به بازگشت در موعد مقرر به کشور نشده اند، وثیقه سپرده شده این عزیزان ضبط نمی شود و در صورت بهبود شرایط و برطرف شدن محدودیت های پروازی می توانند به کشور بازگردند.

 

پایان خبر.
لینک منبع: کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.